Zafirah

Zafirah


Vystupuji pod uměleckým jménem Zafirah jako tanečnice a lektorka orientálního tance.

Zafirah je ženské arabské jméno a se přeložit jako „vítězná” či „úspěšná”.

S různými druhy tance a uměleckého projevu jsem začala už v raném věku : divadlo, pak moderní tanec, několik let tance společenského a nakonec tanec orientální. Ten mě zcela uchvátilod počátku, a proto jsem se mu začala intenzivně věnovat. Líbila se mi nejen energická hudba, která člověka mnohdy přímo zvedá ze židle a nutí k pohybu, ale především obrovský prostor pro improvizaci a vyjádření sama sebe, a v neposlední řadě též nezávislost na tanečním partnerovi.

Pro svoje tancování využívám nejen klasickou či moderní orientální hudbu, ale jakékoliv skladby, kterézaujmou a líbí se mi. Protože žiji a tančím ve Střední Evropě a nikolivOrientu, můj tanec nemusí být tolik ovlivňován tam přítomnými pravidly a konvencemi. Ovšempřípadě klasických a folklorních stylů je třeba prezentovat jejich tradiční formu.
V poslední doběnejvíce oslovují různé fúzní a fantasy směry - mojí srdeční záležitostí vždy byl a stále je temný a emotivní gothic bellydance/dark fusion, o jehož propagaci v ČR se snažím, a poslední 3 roky jsem spolupořadatelem nyní již mezinárodního festivalu Danse Macabre.

Taneční kostýmy si navrhujiněkdy i tvořím či zdobím sama, protože ty, které se dováží do České republiky, mi ve většině případů prostě nevyhovují. Mám ráda originalitu a kostýmy, které jsou zcela dle mých potřeb a představNavrhování a vymýšlenívelmi baví, a ono nimravé zdobení a vyšívání považuji za způsob tvůrčí relaxace a cvik v trpělivosti.

Kde a u koho jsem se učila nejen orientální tanec se můžete dozvědět zde. Nepřestávám se vzdělávat na různých tanečních seminářích či soukromých hodinách, protože je stále co se učit.

Od roku 2003 vedu vlastní výuku. Na svých hodinách ráda přivítám všechny zájemkyně.

Přijďte, rozhýbete si tělo příjemným způsobem, odpočinete si od běžných starostí a uděláte si i takový malý výlet do jiného světa.