Zafirah

Festival Orienta 2002


Mezi nejsilnější zážitky spojené s tancem, které mě dosud potkaly, patří festival orientálního tance Orienta v německém Frankfurtu.

Protože jsem měla potřebu vidět a zažít něco víc, než se dá u nás, a nemaje dostatek financí na cestu do Egypta, zaplatila jsem si zájezd pořádaný jednou známou českou taneční školou. Jsem ráda, že jsem tak učinila, protože úroveň tance je tam opravdu poněkud jiná než v České republice.

V ten den, ve který jsme tam byly my, byl na programu prodejní veletrh, vystoupení tanečnic v rámci veletrhu, taneční semináře a večerní galashow.

Z veletrhu jsem byla zcela unešená. K dostání bylo vše, po čem srdce tanečnice zatouží. Z toho všeho třpytu a barev mi šla až hlava kolem. Ke koupi bylo zboží v kvalitě od výprodejové po špičkovou, a ceny tomu odpovídaly. Překvapená jsem byla z toho, že i po přepočtu na koruny byly mnohé věci levnější než u nás. No, konkurence je konkurence ...

Nejvíce na mě zapůsobila vystoupení během dne na veletrhu. Program byl opravdu bohatý - různé taneční styly s různými tanečními pomůckami, mnoho tanečnic. Dokonce i pár mladých mužů se zhostilo tohoto výstupu. Líbilo se mi, že tanečnice mohly mít větší kontakt s publikem, narozdíl od večerní show.

Žádného semináře jsem se tehdy nezúčastnila, poněvadž se mi již nedostávalo financí. V současné době by byla účast na těchto seminářích hlavním účelem mé cesty.

Večerní show byla pojatá velkolepě. Bohužel jsme seděly dost daleko od jeviště. Kdyby jedna kamarádka neměla s sebou dalekohled, měly bychom sice zážitek, ale s absencí jakéhokoliv detailu.

Všechny tanečnice měly na sobě krásné profesionální kostýmy, a taky mi všechny připadaly absolutně úžasné. /Teď už bych to možná viděla taky trochu jinak./ Těch dojmů byla spousta, takže mi už taky mírně splývají, ale jsem moc ráda, že jsem tento výlet podnikla – pro inspiraci, pro motivaci, pro tanec samotný.

Kdo chce vědět více o festivalu a o jeho pořadatelce: www.orienta.de


zpět